Temsilcilikler

TEMSİLCİLİKLER


Temsilci


Adana
Halit Atik
1983 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu.
2009 yılında Seyhan, 2014 yılında Çukurova Belediye Başkanlığı’na aday adayı oldu. 2013 yılında CHP il başkan yardımcılığı görevi yaptı.

27 yıl Türk Tabipler Birliği çatısında Adana Tabip Odası Başkanlığı dahil çeşitli görevlerde bulundu. Halen TTB büyük kurultay delegesi olan Dr. Atik, SODEV, GÜSİDER ve İnsan Hakları Vakfı Adana İl Temsilciliği’nde kurucu üye ve yönetim kurulu başkanlığı görevlerinde bulundu.

Evli ve 3 çocuk babası olan Dr. Atik, 2013 yılından bu yana kurucusu olduğu ortak sağlık güveliği biriminde çalışmalarını sürdürüyor.

Atik, halen CHP Adana İl Başkan Yardımcılığı görevini sürdürmektedir.


Ankara
Yelda Karadağ
1986 yılında İstanbul’da doğdu. 2008 yılında Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu. 2008- 2011 seneleri arasında Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları Dış İlişkilerden sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini üstlendi. Akademik çalışmalarına 2008 senesinden itibaren Orta Doğu Teknik Üniversitesi Karadeniz ve Orta Asya Ülkeleri Araştırma Merkezi’nde araştırmacı olarak devam etmiş ve 2019 senesinde Orta Doğu Teknik Üniversitesi Bölge Çalışmaları Anabilim Dalı’nda doktora derecesini tamamlamıştır. Doktora tezinde Gürcistan’ın Avrupalılaşma sürecini ele almış olup, söz konusu doktora tezi ile 2019-2020 senesinde Orta Doğu Teknik Üniversitesi tarafından en iyi tez ödülüne layık görülmüştür. Akademik çalışmaları haricinde, sivil toplum alanında çeşitli çalışmaları bulunan Yelda Karadağ özel olarak Türkiye’de gençliğin siyasi katılımı ve temsili, Türkiye’de kadın hareketi, demokratikleşme, çevre ve hayvan hakları gibi meselelerle yakından ilgilenmektedir. 2019 senesinde SODEV Yönetim Kurulu Üyeliği görevini üstlenen Yelda Karadağ, Nisan 2021 tarihi itibariyle SODEV Ankara temsilcisi olarak görev almaktadır.


Antalya
İbrahim Utku Nar
1989 yılında Antalya’da doğdum. İlk ve ortaöğrenim yıllarım Antalya’da geçti. 2012 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümünden mezun oldum. 2013 yılında, Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Vakfı’nın düzenlemiş olduğu burslu “Araştırmacı Gazetecilik” kursuna kabul edildim. Burada aldığım 4 aylık eğitimin ardından, Akşam Gazetesi Ankara Bürosu’nda ‘Adliye ve Yüksek Yargı Muhabiri’ olarak basın sektöründe çalışmaya başladım. 6 aylık muhabirlik deneyimim ardından, dil öğrenimi için Londra’ya gittim. Yaklaşık bir yıl boyunca, London School of Business and Finance’da akademik İngilizce üzerine dil eğitimi aldım. Londra’nın ardından Antalya’ya donuş yaparak, Muratpaşa Belediyesi’nde Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nde calışmaya başladım. Güncel ve genel siyaset, tarih, felsefe, iktisat üzerine, BirGün Gazetesi, ABC Gazetesi, SoL Haber Portalı, sendika.org başta olmak üzere birçok yayın organında yazılarım yayınlandı. 2010 yılından beri SODEV üyesiyim. DİSK/Genel-İş Muratpaşa Belediyesi Sendika İşyeri Temsilciliği görevini yürütmekteyim.


Bursa
Mustafa Şenyurt
1957 yılında Niğde’de doğdu. 1970’den beri Bursa’da yaşıyor. Lise öğrenimini Bursa Atatürk Lisesi’nde tamamladı. Daha sonra Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun oldu. Küçük yaşlardan beri ticaretle uğraşmakta. Siyasi hayatına 1977 yılında Bursa CHP Gençlik Kollarında başladı. İl ve ilçe delegelikleri, çalışma komisyonları, il yönetim kurulu üyeliği, il saymanlığı ve il başkan yardımcılığı görevlerinde bulundu. 27. dönem CHP Bursa milletvekili adayı olmuştur.


Çanakkale
Cemal Karakaş
1960 Çanakkale doğum. İlk, orta ve lise öğrenimini Çanakkale’de, yükseköğrenimini ise Uludağ Üniversitesi Balıkesir İşletmecilik ve Turizm Yüksek Okulunda tamamladı. Ticari alanda kendine ait işletmelerinde işletmecilik yaptı. Bunun dışında 1993-2000 yılları arasında Antalya Belek bölgesinde turizm sektöründe çalıştı. Çanakkale’de sivil toplum kuruluşlarında ve CHP il ve ilçe örgütlerinde uzun süre görev yaptı. Sodev adına paneller organize etti ve yerel yönetimler okulu çalışması oldu.


Kars
Mehmet Yıldız
1974 yılında Kars’ta doğdum. İlk, orta ve lise öğrenim yıllarım Kars’ta geçti. Çukurova Üniversitesi Ziraat fakültesinden 1999 yılında mezun oldum. Evli ve üç çocuk babasıyım. Öğrencilik yıllarımdan itibaren ailemizin faaliyet gösterdiği Kars bölgesinde Tarım, Hayvancılık ve Tarım makineleri alanlarında çalışıyorum. Şahsıma ait şirket bünyesinde 2006 yılından itibaren kendi ekibimle birlikte Bakü-Tiflis-Ceyhan boru hattı Türkiye kısmında Acil Müdahele, Coğrafi analiz ve Jeolojik risk analizi hizmetleri sunmaktayım. 1998-2001 yılları arasında Cumhuriyet Halk Partisi Adana gençlik kolları il yöneticiliği yaptım. 2012-2015 yılları arasında Cumhuriyet Halk Partisi Adana İl Saymanlığı görevinde bulundum. 2015 ve 2018 seçimlerinde görevimden istifa edip Kars’tan milletvekili aday adayı oldum.


Kırklareli
Deniz Kılıç
1985 İstanbul, Bakırköy doğumlu. Kamu yönetimi ve halkla ilişkiler mezunu. 2001-2012 yılları arasında, 5 yıl profesyonel olmak üzere toplam 12 yıl faal futbol hakemliği yaptı. Salon futbolu olan futlasın Türkiye’deki ilk hakemlerinden ve halen TFF Gözlemcisi.

Siyasete başladığı İstanbul’da sırasıyla; Gençlik Kolları yönetim kurulu üyeliği, gençlik kolları ilçe sekreterliği, gençlik kolları ilçe başkanlığı, il başkan yardımcılığı görevlerinde bulundu. 2011 Genel seçimleri öncesinde CHP İstanbul İl Gençlik Örgütü tarafından gençlik seçim kampanyasının yönetimi için kurulan “Gençlik Seçim Koordinasyon Merkezi” (GENÇ-SEM) kuruculuğu ve yöneticiliği yaptı. 2016 Yılında CHP Genel Merkez bünyesinde kurulan CHP Spor Kurulu kurucu üyeleri arasında yer aldı. CHP Spor Kurulu’nun çalışmalarına halen destek vermektedir. 2016 yılı itibariyle iş gereği Kırklareli iline geçiş yaptıktan sonra siyasi olarak sırasıyla; CHP Büyükmandıra Belde Yönetim Kurulu Üyeliği (2016-2018), CHP Babaeski İlçe Başkan Yardımcılığı (2018-2020) görevlerinde bulundu.

23 Şubat 2020 tarihinde gerçekleşen CHP Kırklareli İl Kongresi’nde il yönetim kuruluna seçilmiştir. Halen CHP Kırklareli Örgüt ve Örgüt Yönetimlerinden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevini sürdürmektedir. Aynı zamanda 03.06.2021 tarihinde CHP Genel Merkezi tarafından yapılan görevlendirmeyle “CHP Spor Kurulu Danışmanı” olarak atanmış olup, Cumhuriyet Halk Partisi’nin spor politikaları çerçevesinde spor dünyası ile ilişkiler kurma ve geliştirme yapmak üzere çalışmalarını sürdürmektedir.
2010 yılından beri Sosyal Demokrasi Vakfı Üyesi olan Deniz Kılıç, SODEV Yönetim Kurulu’muzun 11.06.2021 tarihli toplantısında alınan kararla SODEV Kırklareli Temsilcisi olarak görevlendirilmiştir.
 

Mersin
İhsan Kamalak
Prof. Dr. İhsan Kamalak, 1970 K. Maraş’ta doğmuştur. İlk, orta ve lise öğrenimini K. Maraş’ta yapmış, lisans eğitimini (üniversite) Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi (Mekteb-i Mülkiye) Kamu Yönetimi Bölümü’nden (1991), yüksek lisansını Avustralya Wollongong Üniversitesi’nden (1998) ve doktora derecesini Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nden (2006) almıştır. 2014 yılında doçent olmuştur. Mersin Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü öğretim üyesidir. Siyaset ve Sosyal Bilimler Ana Bilim Dalı’nda anayasa hukuku, hükümet sistemleri, siyaset bilimi ve seçmen davranışları dersleri vermektedir. Sosyal demokrasi, sosyal demokrat (toplumcu) belediyecilik, hükümet sistemleri ve seçmen davranışları üzerine yayınlanmış kitap, makale ve gazete yazılarından oluşan çalışmaları bulunmaktadır. İyi düzeyde İngilizce bilmektedir. Evli ve 3 kız babasıdır.


Samsun
Alper Aktaş
Dr. Alper AKTAŞ
Estetik Plastik ve Rekonstruktif Cerrahi Uzmanı
Serbest Hekim
Bayburt’ta aile görevi sebebiyle 02.06.1968 tarihinde doğdu. Aslen Erzincan’lı.
1992 yılında Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu.
İlk görev yeri Hasankeyf. Sonra sırasıyla Batman ve Giresun’da pratisyen hekimlik yaptıktan sonra 1995 yılında İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Plastik Cerrahi Kliniğinde ihtisasa başladı. 2000 yılında Estetik Plastik ve Rekonstruktif Cerrahi olarak Samsun Mehmet Aydın Devlet Hastanesine atandı.
2007 yılında devlet görevinden istifa ederek Samsun’da kendi kliniğinde serbest hekim olarak çalışmaya başladı. Halen kendi kliniğinde meslek hayatına devam etmektedir.
Türk Plastik Cerrahi Derneği, Estetik Plastik Cerrahi Derneği, Türk Tabipleri Birliği, Atatürkçü Düşünce Derneği, TÜSES vakfı, CHP üyesidir.
CHP İlkadım İlçe Başkan Yardımcısı olarak 2015 yılında görev yaptı. Şu an Samsun Tabip Odası yönetim Kurulu üyesi ve genel sekreteridir.
Evli, iki erkek evlad, iki de patili can dostu sahibi…


Tekirdağ
Fevzi Çoban
Serbest Muhasebeci Mali Müşavir.
Sosyal Demokrasi Vakfı (SODEV) Kurucu Üyeliği
CHP Tekirdağ İl Eğitim Koordinatörü
Tekirdağ Saray ilçesinde 28 Ocak 1964 tarihinde doğdu. İlkokulu burada bitirdikten sonra;
1976 – 1979 İst. Bayrampaşa Sağmalcılar Lisesi ortaokulu.
1980 – 1983 İst. İnönü Anadolu Tek. Lisesi
1983 – 1989 dönemi A. Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu
1989 –1993 İst. CHP GOP İlçe saymanı, İlçe Eğitim Sekreteri
1994 – 1995 dönemi Diyarbakır Yedek subay olarak görev
1996 – 2014 İst. Mali Müşavirlik hizmeti
1995 – 2012 İst. CHP GOP İlçe Eğitim Sekreteri
2013 – 2021 İst. CHP Parti Okulu Eğitmeni olarak halen devam ediyor.
2013 – 2014 İst. CHP Sultangazi İlçe Sekreteri
2014 – 2021 Tekirdağ SMMM odası Mali Müşavir
2020 – 2021 ADD üyesi
2020 – Sosyal Demokrasi Vakfı (SODEV) Tekirdağ İl Temsilciliği.
37 yıl süren İstanbul yaşamından sonra 2014 yılında doğduğu yer olan Tekirdağ’a taşındı. Mali Müşavirlik hizmetini burada vermektedir. Evli bir kız ve bir erkek babası olmakla birlikte dünya tatlısı bir pati sahibi.


Trabzon
Orhan Şahinler
1961 Trabzon doğumlu, ilk orta ve lise Trabzon’da okudu.
Üniversite eğitimini Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat bölümünü bitirdi. 1985 yılından beri aktif siyasetin içerisinde bulundu. SHP-CHP Üyesi oldu. ÇYDD ve ADS Trabzon şubelerinde aktif olarak çalıştı.

Halen Trabzon’da CHP üyesidir ve SODEV’in Trabzon temsilciliğini yürütmektedir.