Basına ve Kamuoyuna / 21.06.2021

HDP İZMİR İL BAŞKANLIĞI’NA DÜZENLENEN SİLAHLI SALDIRIYI KINIYORUZ

HDP İzmir İl Başkanlığı’na düzenlenen silahlı saldırıyı derin bir üzüntü ile öğrendik. Saldırıda yaşamını kaybeden Deniz Poyraz’ın ailesi, HDP örgütü ve tüm Türkiye’nin başı sağ olsun. Hepimiz kaygılı ve üzüntülüyüz. Çünkü bu saldırı ve ölümler, biliyoruz ki önlenebilecek iken sessiz kalınmıştır.

İktidar ve iktidardan güç alan/güç veren yapılar tükenmişliklerini daha fazla gerilim, daha fazla hedef gösterme ile örtme çabasındadır. Seçmenin desteğini ve güvenini kaybettikçe, her gün bir başka siyasiyi veya siyasi hareketi hedef göstererek gerilimi tırmandırmaktadır.

HDP’ye yönelik bu saldırıyı kınıyor; siyasal iktidarın neden olduğu tüm siyasal, kurumsal, ahlaki ve vicdani tahribattan, yüreklerimize ekmeye çalıştığı, kutuplaştırıcı, hedef gösterici siyasetinden endişe duyuyoruz.

Sosyal Demokrasi Vakfı olarak, tüm provokasyonlara inat bu ülkede barışın, eşitliğin, dayanışmanın, güvenin ve özgürlüğün; dilediğimiz ve özlediğimiz değil, yaşadığımız bir iklim haline gelmesi için, tüm demokrasi güçleriyle bir arada olacağımızı, ülkemize ve tüm insanlığa yapılan bu saldırıyı kınadığımızı bir kez daha ifade ediyoruz.

SODEV Yönetim Kurulu adına,
Ertan AKSOY | Başkan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir