Aydınlığa Burs Verin

Değerli Üyelerimiz ve Dostlarımız,

SODEV olarak “Aydınlığa Burs Verin” sloganıyla yürüttüğümüz bir kampanya ile çeşitli üniversitelerde okuyan ve maddi desteğe ihtiyacı olan gençlere, 2019/2020 öğrenim yılında burs vererek yardımcı olmaya çalışmaktayız.

Karanlığa geçit vermemek için, aydınlıktan, bilimden, laiklikten, demokrasiden, barıştan yana tüm yurttaşlara ve kuruluşlara önemli görevler düşmektedir.
Bu görevlerin başında, gençlerimizin çağa yakışır biçimde eğitilmelerine, aydınlanmalarına yardımcı olmak gelmektedir. Özellikle yaşanan ekonomik kriz nedeniyle, dar gelirli ailelerin çocuklarına yardımcı olunması, aynı zamanda eğitimdeki eşitsizliklerin bir ölçüde de olsa giderilmesine katkı sağlamaktadır.

Amacımız, toplayabildiğimiz kaynaklar ölçüsünce daha fazla sayıda öğrenci ile dayanışma içinde olmak; bu gençlerimize demokratik ve dayanışmacı bir dünya görüşü ile temas olanağı yaratmaktır.

Çağdaş ve demokratik değerleri benimseyen herkesi gençlerle dayanışmaya çağırıyoruz. Kampanyamıza katkılarınızı bekliyoruz.

Saygı ve selamlarımızla.

Ertan AKSOY
SODEV Başkanı

Not: 2019/2020 öğrenim yılı için burs tutarı ayda 250 TL olmak üzere 8 ay için toplam 2.000 TL’dir. Kampanyaya bir veya birkaç öğrenciye burs vererek katılabileceğiniz gibi, gücünüz oranında uygun gördüğünüz bir miktarla da katılabilirsiniz. Banka havalesi için SODEV banka hesap numarası aşağıdaki gibidir. Ödemeyi kredi kartıyla yapmak istiyorsanız aşağıdaki linkte bulunan formu doldurup SODEV merkezine e-mail veya faks yoluyla iletiniz.

Banka: Yapı ve Kredi Bankası
Şube: Galatasaray / Şube Kodu: 495
IBAN No: TR58 0006 7010 0000 0082 0026 60

https://sodev.org.tr/form.pdf

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir